O nas

Projekt realizowany jest przez Fundację Na miejscu dzięki wsparciu m.st. Warszawy. Za realizację projektów usprawniających życie osób starszych w mieście odpowiedzialny jest dr Tomek Rygalik, kierownik Pracowni Projektowania Produktu nr 6 na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wraz ze studnetami. Projekt będzie realizowany w latach 2017-2019.

Fundacja Na miejscu

Celem fundacji jest tworzenie dobrej jakości przestrzeni publicznych z udziałem mieszkańców.
Chcemy przywracać i ożywiać naturalnie przestrzenie spotkań takie jak rynki czy podwórka, które z różnych przyczyn źle funkcjonują, wyludniają się lub stają niebezpieczne.  MIEJSCE to tak zaprojektowana przestrzeń, aby zachęcała do bywania w niej, do spotkań i interakcji.
MIEJSCA mają potencjał tworzenia żywych wspólnot lokalnych. Wierzymy, że tylko przestrzenie stworzone przez mieszkańców mogą sprawnie działać -zawsze pracujemy równolegle z przestrzenią i jej użytkownikami.
Metoda: naszym partnerem jest nowojorska organizacja Project for Public Spaces, w której duchu działamy. Fundacja jest członkiem Placemaking Leadership Council – międzynarodowej społeczności placemakerów prowadzonej przez Project for Public Spaces.

Marta Trakul-Masłowska


Fot. Krzyszfof Pacholak

Absolwentka socjologii i nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Założycielka Fundacji Na miejscu, której misją jest kształtowanie przestrzeni publicznej z udziałałem mieszkańców. Specjalizuję się w budowaniu partnerstw lokalnych. Działa łącząc potencjał samorządu, biznesu i organizacji pozarządowych. Aktualnie realizuje m.in. program tworzenia dobrych miejsc na warszawskiej Woli towarzysząc firmie Skanska w budowie biurowców SPARK.
W programie “ZOOM na rady seniorów” Fundacja realizowała blok tematyczny poświęcony przestrzeni. Z grupą seniorów – ekspertów, działającą w Fundacji, realizuje audyty dostępności przestrzeni dla osób starszych. Brała udział w badaniach neuroobrazowania mózgu w percepcji przestrzeni w ramach inicjatywy Mobility Mood and Place.

Tomek Rygalik

Projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki; urodził się w Łodzi w 1976. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. W 1999 roku ukończył wydział wzornictwa przemysłowego na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, dla klientów jak Kodak, Polaroid, MTV, PerkinElmer, Dentsply, Unilever,Dupont. Po ukończeniu studiów magisterskich na Royal College of Art w Londynie w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczo-rozwojowym przy RCA. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi. Od 2008 prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, a w 2009 na stałe przeniósł się do Warszawy. Od 2012 prowadzi Studio Rygalik razem z partnerką, projektantką Gosią Rygalik. Współpracuje m.in. z Moroso, Noti, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken czy Ikea. Od 2010 pełni funkcję dyrektora kreatywnego czołowych polskich marek meblowych, jak Comforty i Paged. Realizuje wiele projektów dla instytucji kultury m.in. Instytutu Adama Mickiewicza, Teatru Wielkiego — Opery Narodowej, Muzeum Historii Żydów Polskich, BOZAR, Zachęty, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowego, Instytutów Kultury Polskiej. W 2011 był architektem polskiej prezydencji w Radzie UE.